AW : påskpyssel & påskquiz
Onsdag 16 april klär vi om kontoret i påskens alla smaker och färger. Vi äter påskmat och målar ägg och hoppas få se både påskkärringar och påskgubbar runt bordet. Kanske dyker påsktuppen upp på kontoret med några ägg under vingarna. Den som kommer får se!
Innan vi får klister och fjädrar på fingrarna slår vi oss i lag med våra bordsgrannar och quizzar med frågor som kopplar till högtiden och våren. Kom, sitt ner runt våra bord, träffa andra GIL:are i en festlig inramning av påskfjädrar, påskliljor och allsköns påskpynt.
Vi bjuder in till afterwork en onsdag varje månad, denna gång blev det dock en måndag. Varje kväll med sitt eget tema. Har du förslag till ett tema skriv till anders@gil.se.
Anmäl dig i Primass. Du hittar alla event och utbildningar bakom knappen EVENEMANG i den röda vänstermarginalen.
Anmäl dig
-
16 apr 2025 · 17:00 – 19:00
-
2 timmar
-
Alla
-
Lediga platser:
Ja
-
Kostnad:
Gratis
-
Sista anmälningsdag:
Tors 10 april
-
Specifik info för tillfället:
Vi bjuder på påskmat. Är du vegetarian, vegan eller allergiker? Skriv en notis i din anmälan så att vi kan ta hänsyn till detta.